گروه پیمانکاری امام ( ع )

  هفته معلم به همه معلمان عزیز مبارکباد . . . 

عارفان علم عاشق می شوند      بهترین مردم معلم می شوند

عشق با دانش متمم میشود       هرکه عاشق شد معلم می شود

اشعار نو به مناسبت روز معلم ناب و احساسی

 کارت پستال های تبریک روز معلم

آشنایی با روز معلم

روز ۱۲ اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز معلم نامگذاری شده است. پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.

استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و بی‌پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده است.

نقش کلیدی معلّمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش‌آموزان بسیار مهم جلوه می‌‌کند. چرا که معلّمان جامعه، انسان‌سازان نسل بعدی‌‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) هم‌چون نقش انبیاء است برای مردم.

از سوی یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد، ۵ اکتبر روز جهانی معلّم نامگذاری شده است. بیش از ۱۰۰ کشور جهان، از جمله ایران، در جریان تصمیم‌‌گیری برای نامگذاری روز جهانی معلّم حضور داشته و هدف از آن توجه بیشتر نسبت به وضعیت معاش معلّمان و کیفیت تدریس است.

همه ساله و در چنین روزی در کشورهای مختلف جهان از مقام و نقش معلّمان در جامعه تجلیل می‌‌شود. جوامع پیشرفته جهان اهمیت آموزش عمومی را به عنوان یکی از مهم‌‌ترین و شاید تنهاترین عامل توسعه اجتماعی دریافته‌‌اند و سرمایه‌گذاری‌‌های عظیم و درازمدتی را روی آن انجام داده‌‌اند.

ارزش و مقام معلم

شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد که بتواند شأن خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد. لذا در این تعریف شهید مرتضی مطهری یکی از آن معلمان راستین است که اولاً با نگاه ترکیبی به همه معارف بشری نظر می‌کند و ثانیاً تمامی تلاش‌های علمی و عملی را مقدمه‌ای برای عبادت می‌داند و در این راه به مرحله سوم دینداری راه می‌یابد و با شهادت، عبادت عملی و علمی خود را کامل می‌سازد. خداوند را می‌خوانیم که او را با سالار و سرور شهیدان امام حسین علیه‌السلام محشور سازد.